قیمت عمده پسته فندقی بسته به سایز، کیفیت، خام یا شور بودن، شرایط بازار، محل تولید و… تعیین و مشخص می گردد.

برای خرید عمده پسته فندقی و کسب اطلاع از جدیدترین نرخ روز محصول، با شماره زیر تماس بگیرید.

شماره تماس: 09103149179

عوامل موثر بر قیمت عمده پسته فندقی

پسته یکی از آجیل‌های پرطرفدار در جهان است و پسته فندقی از انواع محبوب آن است. این آجیل در کشورمان که یکی بزرگترین تولید کننده پسته در جهان است، کشت می شود. پسته فندقی به دلیل اندازه کوچکش شناخته می شود، اما به دلیل طعم غنی و ارزش غذایی بالا نیز شناخته می شود.

اگر در زمینه خرید و فروش پسته فندقی فعالیت می کنید، شاید این سوال برایتان پیش بیاید که چه عواملی بر قیمت آن تاثیر می گذارد. در ادامه به بررسی عوامل مختلفی می‌پردازیم که می‌توانند بر قیمت عمده‌ پسته فندقی تأثیر بگذارند.

قیمت پسته فندقی عمده
 1. عرضه و تقاضا

یکی از مهم ترین عواملی که بر قیمت عمده پسته فندقی تاثیر می گذارد، عرضه و تقاضا است. زمانی که تقاضا برای این آجیل زیاد باشد و عرضه آن محدود باشد، قیمت آن افزایش خواهد یافت. برعکس، زمانی که پسته فندقی مازاد باشد و تقاضا کم باشد، قیمت آن کاهش می یابد.

عرضه پسته فندقی می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله شرایط آب و هوایی، آفات و بیماری ها و در دسترس بودن نیروی کار باشد. به عنوان مثال، اگر در شهر های تولید کننده خشکسالی باشد، درختان پسته ممکن است به اندازه کافی آجیل تولید نکنند که می تواند منجر به کاهش عرضه و افزایش قیمت شود.

از سوی دیگر، در صورت وجود محصول پسته فندقی، ممکن است عرضه بیش از تقاضا باشد که می تواند منجر به کاهش قیمت شود. توجه خریداران و فروشندگان پسته فندقی به روند عرضه و تقاضا برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد قیمت گذاری حائز اهمیت است.

 1. کیفیت

یکی دیگر از عواملی که می تواند بر قیمت عمده پسته فندقی تاثیر بگذارد، کیفیت پسته است. پسته با کیفیت بالاتر معمولاً قیمت بالاتری نسبت به آجیل با کیفیت پایین تر دارد. کیفیت می تواند تحت تاثیر عوامل مختلفی از جمله اندازه آجیل، رنگ پوسته، طعم و بافت پسته باشد.

خریداران پسته فندقی اغلب به دنبال آجیل هایی می گردند که اندازه و رنگ یکنواخت داشته باشند و هیچ اثری از آسیب یا تغییر رنگ نداشته باشند. آنها همچنین به دنبال پسته هایی هستند که طعمی غنی و آجیلی و بافتی ترد دارند. فروشندگان پسته فندقی در صورتی که بتوانند پسته باکیفیت و مطابق با این معیارها را تهیه کنند، برایشان بهتر خواهد بود.

 1. بسته بندی و ارائه (بیشتر برای خرده فروشی کاربرد دارد)

نحوه بسته بندی و عرضه پسته فندقی نیز می تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد. خریداران اغلب مایلند برای آجیل هایی که به روشی جذاب و راحت بسته بندی می شوند، هزینه بیشتری بپردازند. به عنوان مثال، آجیل هایی که در کیسه ها یا ظروف قابل بسته بندی بسته بندی می شوند ممکن است برای خریداران جذاب تر از آجیل هایی باشند که به صورت عمده فروخته می شوند.

علاوه بر این، نحوه ارائه پسته فندقی می تواند بر ارزش درک شده آن تأثیر بگذارد. آجیل هایی که به شیوه ای جذاب و حرفه ای ارائه می شوند ممکن است برای خریداران جذاب تر از آجیل هایی باشند که به سادگی در یک کیسه یا ظرف ریخته می شوند.

قیمت پسته فندقی عمده
 1. حمل و نقل و ذخیره سازی

حمل و نقل و نگهداری پسته فندقی نیز می تواند بر قیمت آن تأثیر بگذارد. آجیل هایی که به گونه ای حمل و نگهداری می شوند که پسته و تازگی خود را حفظ کنند، عموماً قیمت بالاتری نسبت به پسته هایی دارند که به درستی نگهداری نشده اند.

به عنوان مثال، پسته فندقی که در کامیون های با دمای کنترل شده حمل می شود و در جای خشک و خنک نگهداری می شود، طعم و بافت خود را بهتر از آجیل هایی که در کامیون گرم حمل می شوند و در محیط مرطوب نگهداری می شوند، حفظ می کنند. خریداران پسته فندقی اغلب به دنبال فروشندگانی می گردند که بتوانند آجیل حمل و نگهداری شده را به گونه ای تهیه کنند که کیفیت آن حفظ شود.

 1. روند بازار

در نهایت، روند بازار می تواند بر قیمت عمده پسته فندقی نیز تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، اگر گرایش به سمت میان وعده های سالم وجود داشته باشد، ممکن است تقاضا برای پسته افزایش یابد که می تواند منجر به افزایش قیمت شود. به همین ترتیب، اگر گرایش به رژیم غذایی گیاهی وجود داشته باشد، تقاضا برای پسته ممکن است افزایش یابد که می تواند منجر به افزایش قیمت نیز شود.

برای خریداران و فروشندگان پسته فندقی توجه به روند بازار برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد قیمت مهم است. خریداران و فروشندگان با به‌روز ماندن از آخرین روندها و تحولات بازار، می‌توانند موقعیت خود را برای استفاده از فرصت‌ها و اجتناب از دام‌های احتمالی (ضرر و زیان) قرار دهند.

قیمت پسته فندقی عمده

نتیجه

در پایان، عوامل مختلفی می تواند بر قیمت عمده فروشی پسته فندقی تأثیر بگذارد. این عوامل شامل عرضه و تقاضا، کیفیت، حمل و نقل و ذخیره سازی و روند بازار است. خریداران و فروشندگان پسته فندقی با بررسی این عوامل و به‌روز ماندن از آخرین تحولات بازار، می‌توانند آگاهانه در مورد قیمت‌گذاری تصمیم بگیرند و خود را برای موفقیت در این صنعت قرار دهند.

بیشتر بخوانید: قیمت پسته احمد آقایی در رفسنجان

1 نظر

 1. کمال خرازی says:

  من خرده فروشم و پسته فندقی برای فروشم بهتره.
  چون توی هر کیلو مشتری می‌تونه تعداد بیشتری پسته رو خریداری کنه.
  البته این به لطف ریز بودن این پسته هست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *